واحد فروش اقساطی

به واحد فروش اقساطی تراکالا خوش آمدید. این واحد ماموریت دارد تا به منظور تسهیل دسترسی اقشار مختلف مردم به محصولات الکترونیک، تعدادی از محصولات فروشگاه تراکالا را به صورت فروش اقساطی عرضه نماید. از این که دقایقی از وقت خود را برای آشنایی بیشتر با این واحد اختصاص می دهید سپاسگزاریم و امیدواریم از نقطه نظرات و پیشنهادات ارزنده شما بهره مند شویم.

درباره فروش اقساطی تراکالا

فروشگاه تراکالا با اندوخته ای از تجربه در تامین رضایت مصرف کنندگان کالاهای الکترونیکی و دیجیتالی، مصمم است که سازگاری بین قیمت محصولات خود با قدرت خرید عامه مردم را به نحوی توسعه دهد که خانواده‌های کارمند و سایر افرادی که از درآمد ماهانه مرتب و مطمئن برخوردار هستند با ساده‌ترین شرایط ممکن به محصولات موجود در فروشگاه تراکالا دسترسی داشته باشند. بدین منظور واحد فروش اقساطی تراکالا تاسیس شده است. خدمات فروش اقساطی در حال حاضر شامل تعداد زیادی از انواع گوشی­ های موبایل و تبلت­ های موجود در فروشگاه تراکالا می‌باشد و به کلیه کارکنان و بازنشستگان محترم دولت و بخش خصوصی و صاحبان مشاغل آزاد تعلق می‌گیرد. متقاضیان خرید اقساطی، پس از طی یک پروسه کوتاه اداری کالای مورد نظر را در محل اقامت خود تحویل خواهند گرفت . برنامه ما این است که در آینده ای نزدیک، امکان خرید اقساطی کلیه محصولات دیجیتال را در واحد فروش اقساطی تراکالا فراهم کنیم. مطمئن هستیم که همکاری شما در رعایت دقیق شرایط و مقررات فروش اقساطی و پرداخت به موقع اقساط ماهیانه، ما را در توسعه و استمرار این خدمات یاری خواهد داد.

فرآیند فروش اقساطی

ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا شما به ساده ترین شکل ممکن و با حداقل مراحل اداری و مالی، محصول دلخواه خود را به صورت اقساطی تهیه نمایید. به این منظور کافی است 3 مرحله زیر را دنبال نمایید. 
 • شرایط و مقررات فروش اقساطی را امضاء نمائید.
 • فرم های مربوطه را تکمیل و امضاء نمائید.
 • پیش پرداخت و تضامین لازم را فراهم نمائید.
سپس واحد فروش اقساطی تراکالا مراحل اعتبار سنجی را بسرعت انجام خواهد داد و در صورت تایید درخواست از شما جهت عقد قرارداد دعوت بعمل آمده و كالای درخواستی به محل اقامت شما حمل خواهد شد.

شرایط و مقررات فروش اقساطی

خدمات فروش اقساطی تراکالا به یکی از گروه ­های سه­ گانه مندرج در جدول زیر تعلق می­گیرد. متقاضیان محترم جهت استفاده از این تسهیلات کافی است وضعیت خود را با یکی از گروه­ های سه­ گانه تطبیق داده و با تکمیل فرم درخواست و امضای شرایط و مقررات مندرج در این برگه درخواست خرید اقساطی محصول مورد نظر خود را به واحد فروش اقساطی تراکالا ارائه نمایند. از متقاضیان واجد شرایط جهت واریز پیش ­پرداخت، تکمیل پرونده و عقد قرارداد دعوت به عمل امده و کالای درخواستی به محل اقامت متقاضی ارسال خواهد شد. 
شرایط عمومی:
 

شرایط متقاضی

نوع ضمانت

مدارک مورد نیاز

گروه 1:

کارمندان رسمی یا قراردادی دولت،نهادها،ارگانها، شرکت­های دولتی و خصوصی معتبر

گواهی کسر از حقوق

 1. اصل و کپی شناسنامه
 2. اصل فیش تلفن محل سکونت
 3. تکمیل فرم درخواست اولیه
 4. اصل و کپی آخرین فیش حقوقی
 5. پرینت دوماهه حساب با مهر بانک

چک کارمندی

 1. کلیه مدارک گروه یک
 2. یک برگ چک کارمندی جهت ضمانت
 3. چک کارمندی جهت اقساط

گروه 2:

افراد صنفی دارای پروانه کسب معتبر

جواز کسب

 1. سه مورد اول گروه یک
 2. اصل و کپی جواز کسب
 3. پرینت حساب سه ­ماهه
 4. یک برگ چک ضمانت
 5. چک به تعداد اقساط

گروه 3 :

سایر افراد

ضامن کارمند رسمی یا جواز کسب دار

متقاضی:

 1. سه مورد اول گروه یک
 2. پرینت شش ماهه حساب
 3. چک به تعداد اقساط

ضامن:

 1. پرینت سه­ ماهه حساب
 2. گواهی اشتغال به کار و چک کارمندی جهت ضمانت (اگر کارمند است)
 3. اصل و کپی جواز کسب و یک برگ چک (درصورتی که کارمند نیست)

دو نفر ضامن معتبر

متقاضی:

 1. سه مورد اول گروه یک
 2. پرینت شش ماهه حساب
 3. چک به تعداد اقساط

ضامنین:

 1. سه مورد اول گروه یک
 2. پرینت شش­ ماهه حساب
 3. چک ضمانت
 
تبصره یک: همه چک ها در وجه حامل صادر می گردد.
تبصره دو: چک های ضمانت بدون قید تاریخ و هرگونه قید و شرط صادر می گردد.
تبصره سه : همه پرینت حساب ها باید از حساب های جاری ای تهیه شود که چک از آن صادر شده است.
تبصره چهار: پرینت حساب بدون مهر بانک فاقد ارزش است.
تبصره پنج: چک های ضمانت به مبلغ مجموع پیش پرداخت و اقساط صادر می گردد.
تبصره شش: تأخیر در پرداخت حتی یک قسط موجب حال شدن کل بدهی می گردد.
تبصره هفت: درصورت نقد نشدن چک اقساط ، فروشگاه تراکالا مجاز است مطالبات خود را از طریق چک ضمانت وصول نماید درصورتی که مبلغ چک بیش از مطالبات باشد با اخذ طلب خود الباقی را ظرف هفت روز کاری پس از درخواست صاحب چک ، به صاحب چک عودت دهد.
تبصره هشت: هرگونه تأخیر در تسویه بدهی ها چنانچه بدون موافقت قبلی کتبی تراکالا صورت گرفته باشد مشمول کارمزد دو پانزدهم درصد روزانه (چهاردرصد در سی روز) می باشد . در این تبصره تفاوتی در روز کاری و روز غیرکاری نمی باشد.
تبصره نه: فروشگاه تراکالا حق دارد چک اقساط را خود استفاده نماید و یا جهت نقد نمودن آن به دیگری وکالت دهد و یا از آن جهت هرگونه معامله حلال درچهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران استفاده نماید.
تبصره ده : چک ضمانت به عنوان امانت در اختیار فروشگاه تراکالا است و تا زمانی که درپرداخت اقساط خللی وارد نیاید به صورت امانت خواهد بود. اما ضامن این اختیار را به تراکالا می دهد تا طبق مفاد این قرارداد درصورت پرداخت نشدن به موقع اقساط (شامل اقساط و کارمزد آن)  کل بدهی و یا بخشی از آن را (به صلاح دید تراکالا) از طریق چک ضمانت برداشت نماید.